Перші питання про бога


ПИТАННЯ:
 
ВІДПОВІДІ:

 
1. НАВІЩО БОГ СТВОРИВ ЛЮДЕЙ?  

Люди - особливі створіння, а не просто істоти, що трохи відрізняються від тварин. Бог створив людей, щоб вони були Його друзями і піклувалися про світ. На відміну від тварин, люди здатні розмовляти одне з одним і з Богом. Люди - це єдині творіння зі всіх творінь Господа, які можуть бути Його друзями. І Він створив їх досконалими - от чому Адам і Єва не соромилися своєї наготи. Проте треба пам'ятати: люди також єдині істоти, які здатні грішити.

Ключові вірші:
І сказав Бог: Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою, і хай панують над морською рибою, і над птаством небесним, і над худобою, і над усею землею, і над усім плазуючим, що плазує по землі.  І Бог на Свій образ людину створив, на образ Божий її Він створив, як чоловіка та жінку створив їх.  (Буття 1:26-27)

   

вгору


 
2. ЯК БОГ СТВОРИВ АДАМА І ЄВУ?  

Бог створив Адама і Єву, перших людей, користуючись матеріалами, які Він вже створив. Бог зробив Адама таким, яким хотів його бачити, і потім вдихнув в нього життя. Бог створив Єву з частини Адама, щоб вона повністю йому відповідала.

Ключові вірші:
 І створив Господь Бог людину з пороху земного. І дихання життя вдихнув у ніздрі її, і стала людина живою душею. (Буття 2:7)  І вчинив Господь Бог, що на Адама спав міцний сон, і заснув він. І Він узяв одне з ребер його, і тілом закрив його місце.  І перетворив Господь Бог те ребро, що взяв із Адама, на жінку, і привів її до Адама.  (Буття 2:21-22)

   

вгору


 
3. ЧИ ЗНАВ БОГ, ЩО АДАМ І ЄВА ЗГРІШАТЬ?  

Бог знає все, навіть раніше, аніж це відбувається, тому Йому було відомо, що Адам і Єва згрішать. І все-таки Його дуже засмутило те, що вони зробили. Але через любов до людей Бог зробив так, щоб гріх було пробачено, Господь вирішив послати Ісуса померти на хресті за гріхи Адама і Єви і наші з вами гріхи. Віруючи в Христа, ми можемо знайти вічне життя.

Ключові вірші:
Він вибрав нас ще до створення миру, щоб нам бути святими і безвадними перед Ним. Він по своїй любові, по своєму доброму бажанню і волі передбачив нам через Ісуса Христа стати усиновленими Їм дітьми! (Лист Ефесянам 1:4-5)

   

вгору


 
4. ЯК ВИГЛЯДАЄ БОГ?  

Ніхто не знає, як "виглядає" Бог, тому що Господь невидимий і у Нього немає фізичного тіла, як у нас. Але ми можемо дізнатися про Бога і зрозуміти діяння Господа, дізнаватися про Сина Його, Ісуса. В Біблії ми прочитаємо про те, як Ісус жив, зціляв людей, і чому Він учив. Ось такий Бог.

Ключові вірші: “
Промовляє до нього Ісус: Стільки часу Я з вами, ти ж не знаєш, Пилипе, Мене? Хто бачив Мене, той бачив Отця, то як же ти кажеш: Покажи нам Отця? “ (Євангеліє Іоанна 14:9)

   

вгору


 
5.ДЕ ЖИВЕ БОГ?  

Іноді ми думаємо про Бога так, як якби Він був людиною, наприклад, таким, як ми. Нам здається, що так само, як ми, Господь може знаходитися у визначеному місці, в певний час, що, як і ми, Він потребує конкретного житла. Але Бог не обмежений фізичним тілом або якимсь одним місцем в часі. Насправді, Господь живе всюди, і зокрема в людях, які люблять Його. Ми називаємо церкву "Божим будинком", тому що там збираються разом, щоб поклонятися Господеві, люди, які люблять Його. Не важливо, де ми, Бог з нами. Він ніколи не покине нас в Своїй любові. Бог також живе на небесах, і ми теж житимемо там.

Ключові вірші:
Соломон говорить: "Бо чи ж справді Бог сидить на землі? Ось небо та небо небес не обіймають Тебе, що ж тоді храм той, що я збудував?  Та ти зглянешся на молитву Свого раба та на його благання, Господи, Боже мій, щоб почути спів та молитву, якою раб твій молиться перед лицем Твоїм сьогодні,  щоб очі Твої були відкриті на цей храм уночі та вдень, на те місце, про яке Ти сказав: Нехай буде Ймення Моє там, щоб почути молитву, якою буде молитися Твій раб на цьому місці!  І Ти будеш прислухатися до благання Свого раба, та Свого народу, Ізраїля, що будуть молитися на цьому місці. А Ти почуєш на місці Свого пробування, на небесах, і почуєш, і простиш." (3Цар 8:27-30)

   

вгору


 
6. ЧИ БОГ СПИТЬ І ЧИ ПРОСТО ВІДПОЧИВАЄ?  

У Бога немає фізичного тіла, як у нас, тому Він не потребує сну або їжі. Коли в Біблії мовиться, що Бог "відпочивав", це лише значить, що Він припинив щось робити. Для нас це означає відпочинок. Але Господь не втомлюється, Його сила не виснажується, тому Він не потребує відпочинку подібно нам. Навіть коли ми відправляємося спати вночі, Бог не стуляє око, Він продовжує охороняти нас.

Ключові вірші:
Він не дасть захитатись нозі твоїй, не здрімає твій Сторож: оце не дрімає й не спить Сторож ізраїлів!  (Псалом 121:3-4)

   

вгору


 
7. ХТО СТВОРИВ БОГА?  

Ніхто не створював Бога, Він існував завжди. Нам важко усвідомити це, тому що все, що ми знаємо, починається і закінчується. У кожного дня є світанок і вечір, у гри в баскетбол є кидок і фінальний свисток, люди народжуються і вмирають. Але у Бога немає ні початку ні кінця. Він завжди був і завжди буде.

Ключові вірші:
Господи, пристановищем нашим Ти був з роду в рід! Перше ніж гори народжені, і поки Ти витворив землю та світ, то від віку й до віку Ти Бог! (Псалом 88:1-2)

   

вгору


 
8. ЧОМУ МИ НЕ МОЖЕМО ПОБАЧИТИ БОГА?  

Ми не можемо побачити Бога, тому що Він невидимий. Кулі наповнені повітрям, яке ми не можемо бачити, але ми бачимо, як куля стає великою, коли його заповнює повітря. Радіохвилі невидимі, але вони існують.Так само і те, що ми не можемо бачити Господа, не означає, що Його немає насправді. Впевненість в існуванні Бога, не дивлячись на те, що ми не можемо Його побачити, є віра. Коли-небудь на небесах ми побачимо Господа.

Ключові вірші:
Отож, тепер бачимо ми ніби у дзеркалі, у загадці, але потім обличчям в обличчя; тепер розумію частинно, а потім пізнаю, як і пізнаний я. (1 послання до Коринтян 13:12)

   

вгору


 
9.ЧИ МОЖУТЬ ХРИСТИЯНИ ЧУТИ БОГА, ЯКИЙ ГОВОРИТЬ З НИМИ?  

У Біблії ми читаємо про людей, що чули голос Господа. Сьогодні Бог говорить з нами, головним чином, за допомогою Біблії. Саме тому вона називається Словом Божим; Біблія - це звернення Господа до нас. Бог може також спілкуватися з нами через людей, обставини і іншими способами. Але Господь ніколи не велить нам зробити що-небудь всупереч тому, що сказане в Біблії. І не забувайте, Бог з нами постійно.

Ключові вірші:
Багато разів і багатьма способами в давнину промовляв був Бог до отців через пророків,  а в останні ці дні промовляв Він до нас через Сина, що Його настановив за Наслідника всього, що Ним і віки Він створив. (Євреям 1:1-2)

   

вгору


 
10. БОГ БАЧИТЬ ВСЕ, ЩО МИ РОБИМО?  

Так, Бог бачить все, що ми робимо, і хороше, і погане. Ми не можемо сховатися від Нього. Господь щасливий, коли ми поступаємо добре, і засмучений, коли робимо погані вчинки. Бог може нагородити нас за добрі справи, навіть якщо ніхто інший не знає про це.

Ключові вірші:
[Друг Йова, Елігу каже:]  Бо очі Його на дорогах людини, і Він бачить всі кроки її, немає темноти, немає і темряви, де б злочинці сховались.  (Книга Йова 34:21-22)

   

вгору


 
11. ІСУС - ЦЕ БОГ?  

Ісус - це сам Бог. Коли Він прийшов на землю і народився у Діви Марії, Ісус став також людським створінням, такою ж людиною, як і ви. Тому Ісус є і Богом, і людиною. Як Бог, Ісус існував завжди - Він не був створений, коли народився. Він із власної волі вирішив увійти до людського тіла.

Ключові вірші:
На початку було Слово, і Слово було у Бога. і Слово було Богом Воно було спочатку у Бога. (Євангеліє Івана 1:1-2)

   

вгору


 
12. ЯК БОГ МОЖЕ БУТИ ТРЬОМА І ОДНИМ В ОДИН І ТОЙ ЖЕ ЧАС?  

Ми не знаємо, як Бог може бути триєдиним, але ми знаємо, що це так, тому що так сказано в Біблії. Ідея трьох в одному (триєдність) дуже важка для розуміння. Щоб пояснити, деякі люди використовують приклад води. Вода може бути рідкою, газоподібною і твердою. Звичайно ми бачимо воду в рідкому стані, коли використовуємо її для пиття або прийняття ванн. Але вода може бути також газом, коли перетворюється на пару. І може бути в твердому стані, утворюючи лід. Але незалежно від того, рідка, газоподібна або тверда, це як і раніше вода. Таким же чином, Бог подібний до сім'ї, що складається з батька, матері і дитини, себто трьох осіб, будучи однією сім'єю. Тільки пам'ятайте, що триєдність не означає, що у нас три бога. Існує один Бог в трьох особах. Триєдність так само не означає, що Бог носить три капелюхи або виконує три ролі в різний час. Всі троє - Отець, Син і Святий Дух - завжди існували.

Ключові вірші:
[Ісус говорить:] "Тому йдіть і робіть всіх людей Моїми учнями, хрестіть їх в ім'я Отця і Сина і Святого Духа". (Матвія 28:19)

   

вгору


 
13. ЯКЩО ІСУС ПОМЕР НА ХРЕСТІ, ЯК ВІН МОЖЕ БУТИ ЖИВИЙ СЬОГОДНІ?  

Ісус жив, як реальна людина. Смерть Ісуса також була справжньою смертю (Він дійсно помер на хресті) - люди, які розіпнули Його, зробили це справді. Коли Ісус був убитий, всі Його послідовники важко переживали смерть вчителя. Тіло Ісуса перенесли в могилу, зроблену в печері. Але через три дні Бог повернув Ісуса до життя. Ісус показав свої рани учням. Сьогодні Ісус живе на небесах. Хіба це не чудово?

Ключові вірші:
Бо я передав вам найперш, що й прийняв, що Христос був умер ради наших гріхів за Писанням,  і що Він був похований, і що третього дня Він воскрес. (Перший Лист Коринфянам 15:3-4)

   

вгору


 
14. ЯК ІСУС ХОДИВ ПО ВОДІ?  

Ісус явив безліч чудес. Ми не знаємо як Він їх робив. Ісус - це Бог, тому Він може робити все. Зрозуміло, ходіння по воді не було для Ісуса звичайним способом ппересування в просторі. Він створив це чудо, як і решта чудес, щоб навчити своїх учнів і показати їм свою владу. Ісус - Господь законів всесвіту - і вода теж підвладна Йому, тому Він може ходити по ній, коли б не побажав.

Ключові вірші:
А як вечір настав, то зійшли Його учні над море.  І, ввійшовши до човна, на другий бік моря вони попливли, до Капернауму. І темрява вже наступила була, а Ісус ще до них не приходив.  Від великого ж вітру, що віяв, хвилювалося море.  Як вони ж пропливли стадій із двадцять п'ять або з тридцять, то Ісуса побачили, що йде Він по морю, і до човна зближається, і їх страх обгорнув...  Він же каже до них: Це Я, не лякайтесь!  І хотіли вони взяти до човна Його; та човен зараз пристав до землі, до якої пливли. (Євангеліє Йоанна 6:16-21)

   

вгору


 
15. ЧОМУ ІСУС ХОТІВ, ЩОБ МИ СЛІДУВАЛИ ЗА НИМ?  

Ісус звав людей слідувати за Ним, тому що Він - це шлях до Господа, на небеса, до вічного життя. Коли Ісус жив на землі, учні і інші люди слідували за Ним, йдучи поряд з Ним і слухаючи Його слова. Сьогодні ми слідуємо за Ісусом, наслідуючи Його прикладу і виконуючи те, чому Він учив.

Ключові вірші:
Промовив тоді Ісус учням Своїм: Коли хоче хто йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме свого хреста, та й іде вслід за Мною.  Бо хто хоче спасти свою душу, той погубить її, хто ж за Мене свою душу погубить, той знайде її.  Яка ж користь людині, що здобуде ввесь світ, але душу свою занапастить? Або що дасть людина взамін за душу свою?  (Євангеліє Матвія 16:24-26)

   

вгору


 
16. ЧОМ БИ БОГУ ПРОСТО НЕ ПРОБАЧИТИ КОЖНОГО?  

Було б несправедливо і неправильно, якби Бог просто прощав кожного. Існує покарання, яке повинне бути розплатою за здійснення поганих вчинків. Покарання за гріхи перед Господом - це смерть, вічна смерть. Але Бог любить нас так сильно, що послав Ісуса, Свого єдиного Сина, спокутувати наше покарання. Ісус зробив це, померши на хресті, замість нас. Тепер кожний може пробачити, віруючи в Христа.

Ключові вірші:
бо всі згрішили, і позбавлені Божої слави,  але дарма виправдуються Його благодаттю, через відкуплення, що в Ісусі Христі, що Його Бог дав у жертву примирення в крові Його через віру, щоб виявити Свою правду через відпущення давніше вчинених гріхів... (Лист Римляням 3-23-25)

   

вгору


 
17. ЧОМУ БОГ І ІСУС ЛЮБЛЯТЬ ЛЮДЕЙ?  

Бог любить нас, тому що Він так вирішив. Він полюбив нас не через те, що ми такі добрі або хороші люди . Насправді ніхто навіть не здатний стати настільки хорошим, щоб виявитися гідним любові Господа. Хіба це не чудо, що Бог любить нас не дивлячись на те, що ми іноді забуваємо про Нього або не слухаємося Його?

Ключові вірші:
А Бог доводить Свою любов до нас тим, що Христос умер за нас, коли ми були ще грішниками. (Лист Римлянам 5:8)

   

вгору


 
18. ЯК ІСУС МОЖЕ УВІЙТИ У МОЄ СЕРЦЕ?  

Ти стаєш християнином, звернувшись і попросивши Ісуса керувати твоїм життям. Зрозумівши, що робив погані вчинки, грішив, ти усвідомлюєш, що потребуєш Ісуса, щоб Він пробачив твої гріхи. Тому ти розказуєш Ісусу про свої гріхи і розкаяння, і просиш Його про прощення. Надалі ти живеш так, як учить Ісус.

Ключові вірші:
А тепер, без Закону, правда Божа з'явилась, про яку свідчать Закон і Пророки.   А Божа правда через віру в Ісуса Христа в усіх і на всіх, хто вірує, бо різниці немає,   бо всі згрішили, і позбавлені Божої слави,  але дарма виправдуються Його благодаттю, через відкуплення, що в Ісусі Христі. (Лист Римлянам 3:21-24)

   

вгору