Всесвітнє служіння \Всесвітнє служіння \

  • Про нас
    • Хто ми?
    • У що ми віримо?
    • Богослужіння і розклад
      • Розклад богослужінь у Львові
      • Розклад богослужінь у Черкасах
      • Розклад богослужінь в Одесі
      • Розклад богослужінь у Києві
    • Зв'язок із нами
    • Історія церкви у Львові
    • Історія служіння GGWO
  • Бібліотека
    • Книги п.К. Г. Стівенса
    • Книги п.Томаса Шаллера
    • Золота підбірка
    • Books by Pastor Carl H. Stevens (Eng)
    • Книги Дж. Макдауэлла
  • Аудіо / Відео
    • Проповіді служінь м.Львів
    • Архів усіх проповідей mp3
    • Відео п.К.Г.Стівенс
    • UkrCon-2012
    • EuroCon-2012
    • UkrCon-2013
    • UkrCon-2014
    • UkrCon-2016
    • UkrCon-2017
    • EuroCon-2010
    • EuroCon-2013
  • Служіння
    • Молодіжне Служіння
    • Благовістя
    • Музичне служіння
    • Домашнє служіння
  • Навчання
    • Вечірня Біблійна школа у Львові
    • Християнська школа 'ПЕРЛИНА'
  1. Бібліотека
  2. Книги п.К. Г. Стівенса
  3. Чи знаю я дійсно як треба молитись?
10 червня 2013
Перегляди: 5776

Чи знаю я дійсно як треба молитись?

molytva1Так часто через завантажений розклад і обмежений час ми нехтуємо змістовною молитвою. Можливо, більше всього з того, що робить сатана, навіть втручання в чиєсь християнське життя, - він перешкоджає молитовному життю віруючого. Легко говорити і легко робити багато чого. І все ж зовсім іншою справою є вирішити в наших серцях стати більше, ніж просто людьми, які моляться. Ми бажаємо стати заступниками і нам необхідно вивчити засоби молитви, благання, прохання (заступництва).

 

Перша передумова для того, щоби бути ефективним у молитві та заступництві: ніщо не повинно бути між Богом і нами. Це означає, що при падіннях ми негайно реагуємо, відходячи від нашої невдачі. Для цього ми дозволяємо Богу молитвами прохання відповісти на наші потреби. Потім, нам необхідно ставитись до молитви як до безупинної. Ви почули чиєсь ім’я чи воно прийшло вам на згадку, моліться за цю людину, не важливо, чим ви займаєтесь в той час. Це означає молитись за когось спонтанно, якщо ви знаєте його нужди. Таким чином, є час молитви, який ми плануємо, і є спонтанні молитви, які приходять постійно.

 

Нам потрібно набагато менше говорити і набагато більше молитись. Поки не буде багато заступницьких молитов, ми не виграємо війну в великих містах, де майже щодня відбувається вбивство. Нам необхідно зупинити своє коливання в роздвоєних думках. Нам необхідно мати переконання про цінність молитовного життя, якщо ми хочемо бачити молодих християн, що приймають рішення, основані на переконаннях з Божого Слова.

 

Чи ви усвідомлюєте, що Господь Ісус Христос в своєму незмінному першосвященстві  «завжди живий, щоби заступатися за нас»? «Тому і може завжди рятувати тих, хто приходить через Нього до Бога…?» - це так глибоко торкається мого серця, коли я бачу – «що Він завжди живий, щоби заступатися за них» (Євреїв 7:25). Це робить наші життя такими значними. Як слуги ми можемо бути помічниками людської радості (2 Коринтян 1:24)

 

Скільки подій стають складними, важкими, виснажливими та втомлюючими через те, що ми не використовували заступництва в якості зброї, щоби звільнити людей від пут ворога? Знання про те, як молитись, є ключем.

 

Розділ  1

 

Покликані до заступництва

 

Я часто думав про те, що Господь мав на увазі в Ісаї 59:16, коли Він сказав, що Він «бачив, що немає  людини, і дивувався, що немає заступника». В Єзекеїля 22:30 Бог сказав, що немає людини, яка би «стала в проломі». Подумайте лише про цілий народ, який вибрав і виховував Сам Господь, і в ньому не було ні одного щирого заступника! Так, можливо, були релігійні люди, що пропонували молитви своїх уст і виглядали серед інших людей святими.Однак, той, хто заступається, має таку близькість з Богом, такі багатогранні відносини зі Спасителем!

 

Істинне заступництво може бути постійним процесом в думках, мотивованим Святим Духом у любові. Як часто ми думаємо, що повинні підійти до когось, «щоби привести щось в порядок»? Ймовірно, ми згадаємо їх ім’я впродовж двох-трьох секунд на молитовному зібранні. Це не є заступництвом. Заступатися означає – просити, роблячи наші прохання відомими Богу інтенсивно та гаряче, як направляє Бог, через наше бажання по відношенню до того, за кого ми молимось. Потім очікувати, що Бог відповість, шукати відповідь Бога і спостерігати, як Бог відповість. Молитва замінює стільки розмов. Моліться замість роздумувань. Моліться замість оцінювань.

 

“Він завжди може спасати тих, хто приходить через Нього до Бога, будучи завжди живим, щоби заступатися за них. Таким і повинен бути в нас Першосвященник: святим, не причасним до зла, непорочний, відділений від грішників і піднесений вище небес ” (Євреїв 7:25-26).

 

Господь на небесах молиться! Як ви думаєте, про що Він молиться? Ми знаємо, що Кров уже очистила нас і заплатила за наші гріхи; ми знаємо, що наші гріхи ніколи не будуть нам зараховані. Син задовольнив справедливість Отця по відношенню до наших гріхів. Отже, чому ж Він завжди живий, щоби заступатися за нас?

 

Господь Ісус Христос молиться, щоби ми дозволяли Йому берегти нас силою Бога, поки ми живемо в світі диявола. Він молиться за свій народ, бо ми все ще маємо стару гріховну природу. Завжди, в кожному з нас, Він молиться за те, щоби стара гріховна природа залишалася під Його забезпеченням смерті, поховання та воскресіння. Він молиться, щоби ми здобули мудрість згори та  проникливість всередині. Він молиться, щоби в нас було інтенсивно зростаюче відчуття тягаря за загублених. Він молиться, щоби ми не були занурені в деталі, в самих себе, в припущення і людську енергію.

 

Подумайте лишень, такий Піднесений – святий, непорочний, відділений від грішників, вище небес – молиться зараз за нас! Завдяки тому, що Він молиться, Він спасає нас всіма можливими способами в цій системі світу. Святий Дух свідчить разом з нашим духом, що ми дійсно діти Божі  (Римлян 8:16), підтверджуючи наші переконання і стверджуючи те, в що ми віримо і що пересвідчуємо.

 

Коли ви заступаєтесь, майте велике очікування. Наші тіла стогнуть, перебуваючи в хворобі в цій світовій системі і в усіх проблемах, що мають місце. І ось серед цього стогнання, очікуючи всиновлення, ми знаходимо таку реальність: «Також і Дух зміцняє нас в немощах наших; бо ми не знаємо, про що молитись так, як треба» ( Римлян 8:26а ). Як Він це робить? Святий дух вступає з невимовним стогнанням; Він стогне, коли заступається за нас ( Римлян 8:26b ). Якби ми тільки могли сприйняти це: Дух Святий – Всемогутній Бог – стогне.

 

Складові молитви

 

У кожного з нас є особливі потреби, особливі області, в яких ми хочемо, щоби Господь діяв. Проте нам необхідно усвідомлювати, що завдяки Його любові до нас і Його всезнанню, кожен член Трійці вже діє в наших інтересах.

 

Отець полюбив нас достатньо для того, щоби створити план спасти нас і здійснити все це. Потім Він полюбив нас достатньо, щоби поселитись всередині в нас, гарантуючи наше удосконалення (Филип`ян 1:6) через Його план, в Його цілі, з Його забезпеченням виконання.

 

Син, померши за нас, живе вічно, щоби заступатися за нас, завжди спасаючи нас від збоченості, псування та інфекції цього світу.

 

В гармонії та взаємодії з Отцем і Сином Святий Дух (як третій член Трійці) переконує і свідчить разом з нашим духом про істину, навіть коли Він молиться невимовними стогнаннями за нужди, які ми не усвідомлюємо.

  

Почуваєш себе пустим?

  

Коли ви відчуваєте різні ступені порожнечі, пам’ятайте це: Син Божий заступається за вас, а Святий Дух стогне з заступництвом; Вони кличуть вас по імені. Святий Дух досліджує серця: «Той, Хто досліджує серця знає, яка думка Духу, тому що Він заступається за святих по волі Божій» (Римлян 8:27).

 

Отже, Дух Святий звіряється з Богом Отцем і звіряється з нашими серцями і здійснює роботу поєднання волі Отця з тим, де перебувають наші серця, стогнучи в заступництві. Ось такою протверезною та чудесною є істина.

 

Потім Слово Бога говорить: «При тому знаємо, що тим, хто любить Бога, хто покликаний Його настановою, все співпрацює на добро» (Римлян 8:28). Іншими словами, Святий Дух стогне через наші нужди, досліджує наші серця, поєднуючи з волею Бога так, щоби все співпрацювало нам для найвищого для нас  добра.         

 

Молитви святих

  

Ясно,що на небі два заступники Син і Святий Дух  -  вони захищають нашу справу перед Престолом. Але є ще й третій учасник заступництва – Його Тіло на землі сьогодні.

 

Павло сказав: «Моліться за мене, щоби я міг вільно говорити Слово Боже» (2 Солунян 3:1); «Моліться за всіх віруючих» (Ефесян 6:18), потім, «Моліться один за одного» (Якова 5:16).

 

Молитва – це дихання спілкування з натхненням об’єднання. Це дія віри, мотивована Божими обітницями, що підтверджують Його присутність. Моліться один за одного! Моліться за мене! Моліться безперестанку, настирливо, з впертістю.

 

Буває такий час, коли ми просто повинні відірватися від деяких видів діяльності, щоби побути наодинці з Богом. Звичайно, є баланс. Наприклад, ми розуміємо, що піст – це не те, що ми здійснюємо в якості діл чи голодуємо через релігійні мотиви. Ми знаємо, що не було заповіді поститись. Однак Бог поведе наповнених Духом людей, щоби вони мали повні смислу часи молитви з постом, щоби розібратися з важкими випадками демонічної активності чи космічними діями в сатанинській світовій системі.

 

Господь Ісус Христос хоче навчити нас заступництву .

 

Заступництво це не просто молитва. Заступник живе з палкою довірою і надією на Бога в тому, що відбувається прямо зараз. Його молитва – словесний вираз його серця з великими очікуваннями. Людина, яка заступається, зростає в мудрості та розумінні. Його єднання з Богом стає більш глибоким. В міру того, як розвиваються його відносини з Богом, він стає набагато чуйнішим у розмові.

 
Розділ другий

 

Просуваючись у перед на колінах

Я вірю, щоБог кличе окремих людей на місіонерське поле з єдиною ціллю – заступатись. Вони будуть життєво важливою частиною місіонерської команди, але їх роль і основна функція в команді не буде навернення душ, вони не будуть навчати, вести пісенне служіння чи учнівство, але молитись. Вони будуть молитись за країну, за місто, за людей, за членів команди та за їх сім`ї, за фінанси, за будь-які деталі, будучи ведені Святим Духом.

 

Так багато може відбуватися на полі завдяки природнім дарам: музикальним дарам,  дарам фінансового покриття, здібностям стимулювати людей правильно реагувати на емоційні потреби. І все ж я переконаний, що Бог хоче просунути людей на такий шлях, який здійснюється тільки через заступництво.

 

Джон Уеслі був блискучим теологом, але причиною його успіху, як засновника методистської церкви, було не це, а його доступність для заступництва за людей, до яких його Господь покликав. Він молився кожного ранку без винятків.

 

Коли ви думаєте про молитву, подумайте про Мойсея та про двох чоловіків, які підтримували його руки. Подумайте про ефективність їхнього служіння. Коли вони допускали, щоби руки Мойсея опускались, ворог отримував перемогу. Але, завдяки Богу, Ізраїль отримав перемогу над Амаликом вірністю Аарона та Ора, які «підтримували руки його, один з одної, а другий з іншої сторони; і були його руки твердими до заходу сонця і переміг Ісус Амалика та народ його вістрям меча» (Вихід 17:8-13). Це такий дар для Божої людини мати молитовних воїнів, які день і ніч продовжують битву на колінах!

 

Коли ми відходимо для заступництва, чисті перед Богом і ніщо не перешкоджає нашим проханням, немає потреби розказувати про наші старання. Люди дізнаються, що ми були з Богом.

 

В християнському служінні завжди будуть постраждалі і завжди будуть люди, що втомились служити Богу. Нам необхідно піднімати вверх їхні руки, щоби вони зміцнились, нам необхідно молитись за них із заступництвом.

Один в саду

  

Щоби по-справжньому зрозуміти дію заступництва, ми повинні покладатися на наш найвеличніший приклад – Ісуса Христа в Його людськості. Перш ніж вибрати учнів, Ісус провів сорок днів і ночей у пустелі, перебуваючи в молитві та пості, щоби дізнатись вибір Отця. Він віддалився від впливу світу і особисто пішов до Свого Отця, повністю довіряючи, що Він дасть відповідь на молитву.

 

Потім, коли Ісус зустрівся з мільярдами демонів у Гетсиманському саду, Він став на коліна в слабості «і будучи в агонії, Він молився настирливіше, і був піт Його, як каплі крові, які падали на землю» (Луки 22:39-44). Ви бачите цю картину? Ісус стогнав. «Отче! О, якби Ти благоволив пронести чашу цю повз Мене! Втім не Моя воля хай буде, а Твоя!»

 

Ви помітили, що учні спали під час того молитовного спілкування з Його Отцем? Вони не були чуйними, так як не провели достатньо часу в молитві. Тому в Матвія 26:56 кожний покинув Його.

 

Власне молитовне життя Ісуса в Його людськості – прекрасна ілюстрація благості та цінності, яких Він додає до потужності молитви. Ми очікуємо зміни людей. Ми намагаємось знайти рішення, як їх змінити, але це не є відповіддю.  Відповіддю завжди є заступництво. Хоч ми можемо грати роль в життях, які змінюються, але це завжди відбувається через представлення їх перед Богом в заступництві.

  

Відпочинок і спокій  через молитву.

  

“Радуйтесь завжди в Господ і; і ще кажу: радуйтесь… Не турбуйтесь ні про що, але завжди в молитві та проханнях з подякою відкривайте свої бажання перед Богом…» (Филип’ян 4:4-8)

 

Чи знаєте ви, що в одному з перекладів замість слова «радуйтесь» вжито слово «заспокойтесь»? « Заспокойтесь у Господі, і ще кажу вам заспокойтесь!» Це наказ.  Потім сказано «в усьому» - зверніть увагу – «в молитві та проханнях» нам необхідно зробити наші потреби відомими Богу. Ми приходимо до Бога не лише в молитві, але і в проханнях, благаючи Бога в своїх власних інтересах.

 

«І мир Божий, який перевищує всяке розуміння, збереже ваші серця та помисли в Ісусі Христі». В усьому заспокойтесь. В усьому по вірі почніть молитись з проханнями та подякою, що приходять зі спокійної здатності, що відноситься до Бога. В результаті мир Божий оберігає ваше серце.

 

Чому ви повинні охороняти ваше серце? Тому що вам необхідна лінія кордону для ваших думок. Охороняйте ваше серце так, щоби ви могли думати про те, що є істинним, чистим, добрим та милим, що є доброчинністю та похвалою. Це робота Святого Духа. Він безупинно молиться за вас і Він буде охороняти ваше серце в міру того, як ви використовуєте можливості молитись з проханнями за все.

 

Кожен з нас так часто зазнавав поразки. Я вірю всім серцем, що це служіння перебуває там, де воно є сьогодні, задіявши 120 країн у світі і маючи вагомі служіння в більш ніж сорока країнах, і по всім Сполученим Штатам, завдяки постійним молитвам заступництва та проханнями перед Богом.

 

В найперші роки нашого служіння ми починали кожен день ранковими молитовними зібраннями. Лише деякі приходили на початку. Я ніколи не хотів, щоби хтось був під тиском програми, тому молитовні зустрічі ніколи не оголошувались обов’язковими з кафедри. Але пройшло небагато часу і багато хто почав приходити о п’ятій тридцять щоранку – і не просто два чи три роки, але десять років. Ми ніколи не зупинялись і  не ставали фамільярними до Божого забезпечення. Зараз, маючи бачення рятувати тих, хто загинув в 220 країнах, маючи 1000 місіонерів до 2000 року, наша молитва повинна бути не менш гарячою.

  

Цінність одного.

  

Коли Йов помолився за своїх друзів, все перемінилося навколо нього. Згадайте, вибили його з центру  його друзі, а не його випробування. Його друзі почали оспорювати його репутацію і Йов не міг цього витерпіти. Він міг стерпіти все, окрім їхніх здогадок. Він не міг справитись з тим, як його друзі думали про нього, і йому захотілось померти. Відповіддю стало – молитись за них; і в кінцевому рахунку все перемінилось.

 

Скільки може бути перемінено завдяки нашим молитвам? В цьому житті не можливо виміряти цінність одного віруючого, який стоїть на колінах.

 

 Вашому розуму не слід відволікатися, якщо ви бесідуєте з Богом. Він говорить з вами пошепки. Християнин, який молиться, точно знає, що Бог полегшить, змінить речі, і благословить – в певний час. Пам’ятайте, що Ісус молиться з вами, Святий Дух молиться і Отець приймає кожне прохання.

 

Бог покликав багатьох людей лише до заступництва, як молитовних воїнів. Вони не дуже помітні в своєму поклику тут на землі. Але коли ми будемо на небесах, ми зустрінемо їх і вони будуть являти надану їм славу, завдяки їх вірності в тишині та переконаності. Переважно з земної точки зору молитва більше ніж все інше стає причиною благословінь. Яка користь з мого послуху в інших областях мого християнського життя, якщо мені не вистачає послуху в області прохання, молитви, заступництва?

 

 

Розділ третій

 

народжуючи бачення В молитві

 

«Отже, перш над усе я благаю чинити молитви, благання, прохання, подяки за всіх людей

за царів та за всіх, хто при владі, щоб могли ми провадити тихе й мирне життя в усякій побожності та чистоті.

Бо це добре й приємне Спасителеві нашому Богові,

Що хоче, щоб всі люди спаслися і прийшли до пізнання правди.

Один-бо є Бог і один Посередник між Богом та людьми – людина Ісус Христос,

Що дав Самого Себе на викуп за всіх. Таке було свого часу свідоцтво».

(1 Тимофія 2:1-6)

 

Святий Дух надихнув апостола Павла написати це і він почав, кажучи: «Я заклинаю..» (на укр.. благаю). Це слово має відтінок настирливого звернення. Павло мав на увазі: «Тимофій, я не просто говорю це для твого пасивного розгляду. Я хочу, щоби ти перейшов від знання до дії».

 

Як пастор, який є відповідальним за те, щоби навчати повній раді Бога, я розглядав цей предмет молитви, розмірковував над ним. Очевидно, що не кожне судження, представлене тут, є моїм. Я прискіпливо підбираю з багатьох благочестивих ресурсів, але кожна думка, що заслуговує довіри, походить від Бога! І Господь благає нас молитись за всіх людей, з проханнями, молитвами та заступництвом. Ці три класифікації є Божим порядком на Божому шляху.

 

Прохання (гр.deesis - це особисті просьби до Бога. Це означає, що ми приносимо наші нужди і прохання Богу Отцю в завзятій молитві. Приклади таких молитов можна знайти в 1 Царів 9:3 від царя Соломона та в Псалмі 6:10 від Давида, його батька. Також цей вид молитви використовує Ісус, навчаючи учнів в Матвія 6:5-13. Порядок такої молитви є дуже важливим. Перш ніж дійсно приступити до ефективної молитви за інших людей, нам необхідно встановити тверді особисті взаємовідносини з Богом. Так ми досягаємо Його, бачимо Його вірність і довіряємо Його характеру. Це – наш відгук на Його запрошення: «Прийдіть до Мене всі струджені та обтяжені…научіться від Мене» Матвія 11:28-30.

 

Потім Павло говорить про молитви (гр. proseuche ).  Хоч ці прохання можуть і не мати ступеню інтенсивності, але сам факт, що молитви ідуть після прохань в Божому порядку, показує важливий принцип – так само, як я не можу любити інших, поки не зможу любити себе через те, що Він першим  полюбив мене ( 1 Івана 4:19), точно так я не здатний ефективно  молитись за інших – в загальному, чи інтенсивно заступаючись – до тих пір, поки я не буду мати переконань, які приходять від зустрічі з Богом біля престолу Милості, до якого я прихожу як грішник, спасенний по благодаті. Тому зараз в своїх молитвах я можу просити Бога благословити інших Божих людей і їх служіння. Я можу навіть не знати їх особисто чи не бути ознайомленим з їхніми особливими потребами, але я знаю, що вони служать Богу.

 

Моліться за таких чоловіків, як доктор Добсон, його радіопрограма транслюється більшою кількістю радіостанцій в Росії, ніж інші. Моліться, щоби у нього було хороше здоров’я, моліться за його дружину та сім ’ю. Ми повинні навчитись підносити Христа і ніколи не мати між нами розділень в способах вираження любові. Ми повинні любити і молитись за всі служіння, які проповідують істину.

 

Нарешті, Павло говорить про заступницькі молитви (гр. enteuxis ). Спеціальне використання слова описує людину, яка зустрічається з високопоставленою особою, наприклад королем, втягнутим у палку бесіду стосовно його заступництв. Це образ віруючого, який представляє потреби інших, благо чесно аргументує їхню справу, смиренно і все ж сміливо  наближається до Бога Отця з авторитетом Його Сина. Коли Ісус молився на Голгофі, в Луки 23:34, «Отче! Прости їм, бо не знають, що роблять», це було заступництво – ревнивий аргумент любові (не в негативному сенсі ) на користь людини чи справи.

 

За кого молитись

  

З дня на день Біблія каже, що ми повинні молитись за керівників в уряді. Крім політичних лідерів, нам необхідно знати імена людей при владі і молитись за них. Дізнайтесь імена офіцерів поліції, юристів, прокурорів, мерів. Отримайте імена керівників пожежної служби та міських рад. Моліться за них конкретно. Стукайте в небесні двері за них.

 

Нам необхідно навчитись молитись більше звичайного, нам необхідно знайти імена керівників на кожному рівні уряду – місцевому, державному; секретарів кабінету міністрів, делегатів, представників, лідерів парламентських груп, навіть глав міжнародних урядів – і заступатися перед Богом за них. Біблія говорить, що ми повинні молитись за царів і за всіх людей і за все в проханнях, молитвах і заступництвах.

  

Бачення про міста

  

Якщо би церкви в місті погодились молитись разом, вони могли би буквально звести стіну молитви навколо свого міста. Не обов’язково мати спільне місце для молитви. Скоріше за все, якби тридцять церков у великому місті домовились в один день кожного місяця виділяти своїх членів для конкретних молитов, вони би побачили, як Бог діє в повноті Свого характеру! Дуже велике місто могло б задіяти шістдесят церков і мати по дві церкви, які моляться в один і той час.

 

Коли ми молимось окремо чи спільно, ми отримуємо спрямування з небес на нові шляхи, щоби рухатись уперед у практичному баченні з практичними засобами для досягнення людей.

 

В молитву за всіх людей при владі ми повинні включати матерів і батьків, які мають авторитет у своїх домах. Нам треба отримати їхні імена і палко молитись за них. Список має містити також  імена пастора, музичних лідерів, лідерів поклоніння, охоронців, помічників у залі, дияконів, кожну людину в штаті. Моліться за них поіменно. Моліться за їхні сім ’ї. Кожна частка є життєво важливою для роботи вцілому.

 

Ісус Христос повинен завжди йти понад і за межами деномінаційних відмінностей. Нам необхідно молитись за таких чоловіків як Біллі Грем і за всі служіння, які здійснюють такий вплив на людей. Знайдіть назви інших місіонерських організацій, які трудяться для Бога, і моліться за їх лідерів, штат, місіонерів.

 

Якщо ми будемо молитись за тих, хто при владі, Біблія обіцяє, що ми зможемо жити мирним, благо чесним життям. Це обітниця Ісуса Христа.

 

Я часто чую, що люди кажуть: «Я зовсім не знаю, за що молитись! Слова швидко закінчуються». Ну що ж, я думаю, я даю вам достатньо для того, щоби ви ніколи не мали недостачі в тому, про що говорити! Цей вид молитви побудує духовну барикаду – стіну молитви проти ворога.

  

Молячись по Слову

  

У зв’язку з моїм покликом – бути частиною міжнародного служіння з багатьма місіонерськими командами по всьому світу, я чую від пасторів та їх людей про те, що вони мають труднощі. Можливо, вони ще молоді і зростають, і не все відбувається так, як деякі вважали, що повинно бути. Ви можете уявити собі, що би було, якби існував  посилений молитовний ланцюжок серед членів церкви замість критики пастора та його дружини? Я не кажу, що не має права на існування творче спілкування та підбадьорення, але це повинно робитись так, як написано в Матвія 7:1-12, у Матвія 8:15 і в Галатів 6:1, тобто прийти особисто сам на сам в смиренності і після багатьох молитов. Чи можете ви уявити собі ефект від наповнених Духом людей у церкві, які моляться і зберігають в своїх устах мовчання, окрім випадків особистої розмови один на один?

 

Ми покликані йти вперед, молячись через Слово, молячись у Слові, будуючи барикади молитвами Святого Духу проти скажених атак ворога. Ісус Христос ходив повсюди, проповідуючи Євангеліє Царства, зціляючи всяку хворобу і слабості людей. Подумайте про це! Він ішов у міста та села, навчаючи навіть у релігійних синагогах!

 

Але «побачивши натовп людей, Він (Ісус) пожалів їх, бо вони були виснажені і розсіяні, як вівці, не маючи пастиря. Тоді говорить учням Своїм: жнив багато, а працівників мало; отже моліть Господаря жнив, щоби вислав працівників на жнива Свої» (Матвія 9:36-38).

 

Ми молимось і посилаємо працівників на жнива тут в нашому «Єрусалимі» і в най віддалені куточки світу, молячись за допомогою Слова. Це – молитовне зібрання Святого Духа!

 

«Чи не кажете ви, що ще чотири місяці і настануть жнива? А Я говорю вам: підніміть очі свої і погляньте на ниви, як вони побіліли і поспіли для жнив» (Івана 4:35).

 

Чому Ісус так сказав? Так багато людей, живучи в гріхах, приходять до виснаження своїх сил. Можливо, вони були зверхніми рік назад, однак деякі з них не є вже такими сьогодні. Вони, нарешті, можуть дійти до кінця власних сил і дізнатися, що Бог – єдина відповідь для них. Жнива вже готові – приготовані для працівників. В Луки 10:2 Ісус сказав: «Не кажіть: Ще не готово! Підведіть очі ваші і подивіться на ниви, як вони побіліли і готові до жнив уже».

 
Розділ четвертий

Молитва як народження дитини

  

Нам ніколи не варто підраховувати ціну послуху досконалій волі Бога. Ми ніколи не зможемо оцінити привернення загублених. Програми в світлі Божої вічної цілі є важливими , але вони не займають першого місця. На першому місці – дати народження через родові муки. Біль, агонія, а часом і страждання в молитві – ось що виходить на перше місце. Важко виштовхнути дитинку з утроби матері, боляче і також важко привести душу в царство Бога. Сара молилася і, на кінець, народився Ісак (Буття 21:1-3). Анна молилася і Самуїл народився по вічному передпризначенню Бога (1 Сам. 1).

 

Коли Павло сказав у Галатах 4:19 «Діти мої, для яких я знову в муках народження, допоки не відобразиться в вас Христос!», він казав: «Я можу відчувати болі дітонародження». Молитва стає настільки інтенсивною, і так як нічого не відбувається відразу, то єдине, з чим Павло міг порівняти це, був біль, який відчуває жінка при народженні дитини. Павло молився, щоби Христос сформувався всередині людей в Галатійській церкві.

 

З часом відбувається народження – народження бачення, народження місіонерського поля, народження євангелізаційних команд. Вчителі в наших недільних школах народжують чудеса, які відбуваються в житті їхніх студентів. Весь плід здійснюється через процес народження і молитва є тим, що виштовхує його. Молитва здійснює нове народження.

 

Я вірю, що в молитві за головні міста, де процвітає гріх, не достатньо саме родових мук. Ось чому я вірю, що якщо тридцять церков в такому великому місті, як наше, відділять один день у місяць для молитви, ми побачимо чудеса. Чи ви можете собі уявити результати? Кожного дня за допомогою молитовних ланцюжків спільне зібрання підносить кожного лідера, кожну проблему, кожну потребу перед престолом Бога – з проханнями, молитвами, заступництвом. Ви навіть не встигнете оглянутись, як віруючі повсюди пізнають Ісуса Христа, Який заступається разом з нами в якості нашого Посередника.

 

Я не знаю, як довго це триватиме, але почнуть відбуватись чудеса спасіння, а кількість злочинів почне знижуватись. Господь Ісус скоротить сатанинську активність, включно з наркотиками, алкогольним фактором і демонічними відносинами. Він дасть перемогу над жахливими емоціями, які гіпнотизують і мучать індивідуумів.

 

Через наші родові муки Бог витворить нове життя в наших містах. Ми побачимо все це завдяки Слову Божому, щиту молитви віри.

 

Підійміть щит віри

  

«А більш за все візьміть щита віри, яким можете загасити всі стріли лукавого, і шолом спасіння візьміть, і меч духовний, яким є Слово Боже. Всякою молитвою і проханням моліться у всякий час духом і старайтеся в цьому з усякою постійністю і молитвами за всіх святих » (Ефесян 6:16-18).  

 

По благодаті Всемогутнього Бога, ми можемо принести дещо нове для нашого міста за допомогою родових мук (а в більш важких випадках маючи агонію). Бог зведе ефект гріха та зла до нуля.

 

Пам’ятайте, наша битва не проти крові та плоті. Біблія переконує нас знову і знову знати нашого ворога. Нам необхідно навчитись ідентифікувати демонів і не жити в абстрактному мисленні з відведеним знанням про їх існування *.

  

Що робить  молитва

  

Ми є далекими від розуміння того, як зароджується бачення, але все ж, я знаю, що будь-який чоловік і жінка в Тілі Христовому несе особисту відповідальність за піклування про те, щоби воно втілилось.

 

Ми вже переконались у тому, що необхідно гаряче молитись за всіх людей. Результат – ми будемо жити безпечно і мирно благо чесним і захищеним життям. Молитва захищає і забезпечує; далі, через Святого Духа, вона проникає, переконуючи душі чоловіків і жінок, за яких помер Ісус Христос. Розмірковуючи над цим, думайте про бачення, які можуть народитись, коли люди діють спільно.

 

Коли ми служимо в наших біблійних клубах і відвідуваннях по всьому місту, ми знаходимо, скільки потреб мають люди. Є будинки, які потребують прибирання не через безпечність, але через хворобу та немічність. Є бензозаправки , якими ми регулярно користуємось, але робітники там не піклуються про те, щоби їхнє робоче місце було чистим, тому що їхні власні життя мають безпорядок. Уявіть, що є команди людей, які можуть пійти в такі місця і прибрати там в якості свого служіння. А для того, щоби вони зберегли свою гідність, треба попередньо зателефонувати людям і назначити час. Ви робите це в любові та доброті, а не для проповіді. Залиште Євангельський трактат і моліться за них. Тільки Бог знає потенціал служіння, в якому люди бажають жертвувати і таким чином покладати свої життя, народжуючи бачення.

 

З народженням приходить співчуття. Ми розуміємо, що поля побіліли, і все готове для жнив. Коли загублені чоловіки і жінки бачать Ісуса Христа, їх можна виграти, чого би це не вартувало. Дух Святий може пом’якшити серця чоловіків і жінок, навіть і таких, що не знають, Хто є Він. Вони зрозуміють, що ми не намагаємось що-небудь отримати, але дати їм щось. Вони дізнаються, що ми дійсно любимо ближніх, як самих себе.

 

*Див. «Чи може хтось  подолати силу демонів?» "Can Anyone Overpower the Power of Demons?" GracePublication, 1997

 

Розділ п’ятий

 

Предмет молитви і посту

 

Згідно Даниїла 10, Господь видінні дав інструкцію Даниїлу і він постився три тижні. В третьому розділі книги Йони все місто Ніневія було врятоване через молитву та піст людей, які вірили Богу. В Естер 4 через молитву та піст Бог звільнив Ізраїльський народ. За допомогою молитви і посту демони були вигнані (Матвія 17:14-21); воля Бога була виявлена (Дії 9:9, Дії 13:2) і старійшини були рукопокладені (Дії 14:23).

 

Ці вірші показують, що Новий Заповіт також твердо підтримує призначення молитви та посту для Церкви. Також і обітниці, які були дані в Ісаї 58:6-13 для тих, хто постився та молився, призначені і для нас сьогодні: «…І буде Господь вождем твоїм завжди, і під час засухи буде насичувати душу твою і потовщувати кості твої, і ти будеш як напоєний водою сад, як джерело, води якого ніколи не закінчуються». (Порівняйте з Ісаї 58:1-6). Я також вірю, що 1 Коринтян 9:27 говорить у якості додатку, що молитва і піст – це спосіб привести наше тіло в послух.

 

Молитва і піст служать Господу (Дії 13:1-3). Вони служать! І це дає людям силу вступати в духовну битву. Існують різні методи проведення посту і молитви. Зазвичай це робиться на конкретний відрізок часу. Деякі утримуються від всякої їжі і пиття, окрім як води (Матвія 4:2). Частковий піст описано в Даниїла 10:3 обмеження в прийомі певної їжі: рідкий піст практикують чимало людей з відмовою від твердої їжі; загальний піст – утримуватись від всякої їжі та рідин (Дії 9:9, Естер 4:16).

 

Незалежно від типу посту, людина обов’язково повинна бути ведена Святим Духом для того, щоби мати духовний піст. Бувають часи, коли людина відчуває необхідність поститись і молитись (Матвія 6:16-18). Бог може покликати все тіло церкви поститись, так як Він кликав людей у давнину (Йоіль 1:14; 2:15-16). В нашій церкві є визначені періоди часу, які призначаються щомісячно, в які кожен, в залежності від того, як поведе Господь, може стати учасником корпоративного посту. Ми роздаємо молитовні списки з поясненнями. Ніхто не знає, хто поститься, а хто ні, так що немає жодного закріпленого знаку духовної відмінності. Бог дивиться на серця людей.

 

Ці ль молитви і посту

  

Пам’ятайте, прохання означає благати Бога, заступаючись перед Ним в дуже особливому, особистому проханні. Молитва це спілкування між Богом і людиною. Заступництво – це інтенсивний аргумент любові на користь іншої людини. Ми є діти Божі і Він називає нас по імені. Ми надіємось на Бога в тиші і просимо Його, шукаючи Його лиця.

 

Подумайте над Ісаєю 40:31, «А ті, хто надіються на Господа, обновляться в силі: піднімуть  крила, як орли, потечуть – і не втомляться, підуть і не знесиляться».

 

Іавіс молився в 1 Хронік 4:10 «О, якби Ти благословив мене Твоїм благословенням, поширив кордони мої і рука Твоя була зі мною, оберігаючи мене від зла, щоби я не горював!». І Бог відповів на його прохання.

 

Так багато перешкод направлено проти віруючих. Для того, щоби протистояти хитрощам сатани – його обманам, проекціям і надприроднім здатностям – ми повинні зрозуміти Марка 9:28-29. Учні запитали: «Господи, чому ми не змогли вигнати демонів?». Ісус відповів: «Цей рід не може вийти інакше, як через молитву і піст».

 

Часом молитва, поєднана з постом, стає заступництвом, яке захищає нашу справу так, щоби Бог зробив щось понад наших очікувань. Це може значити, що ми продовжуємо йти по тій дорозі, на яку покликані, роблячи те, що, як ми віримо, Бог хотів від нас, але ми молимось, щоби Бог надприроднім чином супроводжував нас, даючи мудрість в міру того, як ми йдемо.

 

Далі Він, як Пастир, що йде попереду в нашому ходінні (Івана 10), йде перед нами в нашій молитві та пості для того, щоби люди спаслися. В кожному місті є стільки твердинь; я не вірю, що ми побачимо багато спасенних і звільнених людей, якщо не будемо молитись і поститись за надприродне втручання у вигляді надприродної демонстрації любові, благодаті та милості Бога. Я кажу не лише про великі міста. Маленькі міста та сільські місцевості мають серйозні твердині. Заступництво – ключ. Молитва і піст часто є засобами злому.

 

«Не турбуйтесь ні про що, але завжди в молитві і проханні з подякою відкривайте свої бажання перед Богом» (Филип’ян 4:6). Завжди будьте вдячні Богу. Коли я дуже стомлений, я часом просто ходжу по кімнаті і дякую Богу, хвалячи Його. Я дякую Йому за все, що є під сонцем. Він любить це!

 
Підготовка до того, щоби наперед відвертати перешкоди.

  

Так важливо молитись через помазання і силу Святого Духа. Не просто говоріть слова, а моліться в Дусі (1 Коринтян 14:14-15; Ефесян 6:18; Юди 1:20)

 

Існує декілька речей, які втручаються в молитву і піст. Невпорядковані думки (2 Коринтян 10:4-5) ведуть до невпорядкованих почуттів, які відкривають двері проекціям і враженням, які в свою чергу приводять до невпорядкованих реакцій.

 

Наступне, просити за неправильну річ – це стає перешкодою для ефективної молитви (Якова 4:3). Іншими словами, відсутність точних, ясних прохань за серцем Отця дорівнює тому, щоби просити неправильно.

 

Коли людина старається покрити старі рани без прощення, її молитви стикаються з перешкодою ( Марка 11:22-26). Людина молиться і, здається, що все нормально, але вона живе в само відкиненні через відсутність прощення. Замість того, щоби ховати поганий життєвий досвід за зовнішнім благополуччям, віруючий потребує цілковитого прощення іншої людини повністю і по-біблійному.

 

В Пс.136:6 гордість – перешкода. В Євреїв 12:15 – гіркота. В Якова 1:5-7 – невірство. А в 1 Петра 3:7 – неправильні взаємовідносини з дружиною перешкоджають чоловіку в молитві.

 

Людина може щодня впродовж години молитись, і все ж, подумайте про всі перешкоди, які можуть зробити молитву неефективною.

 

«І ось яку сміливість ми маємо до Нього, що, коли просимо чого по волі Його, Він слухає нас. А коли ми знаємо, що Він слухає нас в усьому, чого би ми не попросили, - то знаємо і те, що отримаємо від Нього те, що просимо» (1 Івана 5:14,15).

 

Цей вірш являє два істотні інструменти для ведення битви в молитві. Ми наближаємось до Бога з упевненістю, маючи правильне відношення молитви в серцях. Далі, з нашим сфокусованим розумом, маючи мирне відношення розуму, ми починаємо молитись у відповідності з  Божою волею. І по Слову Божому ми знаємо , що ми маємо те, що просимо.

  

висновки

  

Якщо у вас неприємність з ким-небудь, усвідомлюєте ви, що сатана підбирає людей, щоби вони йшли проти вас, щоби зробити вам зле? Його ціль – відмінити все ваше молитовне життя.

 

Станьте на коліна і, якщо навіть інша людина провинилась, простіть її, і запам’ятайте, не на словах, а в вашому серці. Відзначте час і через Святого Духа простіть її повністю. І потім, так ніби цього з вами ніколи не ставалося, почніть думати через надприродні ресурси Бога. Ви відчуєте цілковито нове життя через молитву. Отче, подаруй нам благодать і милість. Напиши істину про молитву на скрижалях наших сердець. В усіх церквах нашого міста благослови кожного рівноцінно, в міру того, як ми діємо в нашому співтоваристві. Хай ми йдемо вперед у спокої та впевненості, розвиваючи співпрацю в молитві, в якій возвеличиться Ісус Христос над усіма іменами і назвами. Ми молимось, щоби Ти був прославленим. Майте надприродній доступ до тих, хто в рабстві гріха через незнання, оточення і неправильні рішення. Використовуйте це послання в ім’я  Ісуса Христа. Амінь.

Англійська назва "Do I Really Know How to Pray?"
Д-р Карл Стівенс, видання  1997р.
Переклад на Українську мову виконав Пукавський Андрій, Пукавська Тетяна, 2013р

Всесвітне Служіння "Більша Благодать" в Україні -  www.ggwo.org.ua
Всесвітне Служіння "Більша Благодать" м. Київ - www.kyiv.ggwo.org.ua

  • tweet
© 2003-2017 Всі права захищені. Всесвітнє служіння "Більша Благодать" в Україні.

Main Menu

  • Головна
  • Про нас
    • Хто ми?
    • У що ми віримо?
    • Богослужіння і розклад
      • Розклад богослужінь у Львові
      • Розклад богослужінь у Черкасах
      • Розклад богослужінь в Одесі
      • Розклад богослужінь у Києві
    • Зв'язок із нами
    • Історія церкви у Львові
    • Історія служіння GGWO
  • Бібліотека
    • Книги п.К. Г. Стівенса
    • Книги п.Томаса Шаллера
    • Золота підбірка
    • Books by Pastor Carl H. Stevens (Eng)
    • Книги Дж. Макдауэлла
  • Аудіо / Відео
    • Проповіді служінь м.Львів
    • Архів усіх проповідей mp3
    • Відео п.К.Г.Стівенс
    • UkrCon-2012
    • EuroCon-2012
    • UkrCon-2013
    • UkrCon-2014
    • UkrCon-2016
    • UkrCon-2017
    • EuroCon-2010
    • EuroCon-2013
  • Служіння
    • Молодіжне Служіння
    • Благовістя
    • Музичне служіння
    • Домашнє служіння
  • Навчання
    • Вечірня Біблійна школа у Львові
    • Християнська школа 'ПЕРЛИНА'